Politika

Vyjádření Dr. J. Moserové k výsledku voleb

Poté, co Dr. J. Moserová neobhájila svůj senátní mandát proti silnému oponentovi, primátorovi města Pardubic, chce využít toho, že se stala svobodnou, zcela nezávislou občankou a chce více spolupracovat s rozhlasem a sdělovacími prostředky obecně. Neztrácí zájem o věci veřejné.

Projev v pražském Karolinu

Vaše magnificence, vážení přítomní,

velmi si vážím toho, že zde, na půdě staroslavného Karolina, mohu při této příležitosti vystoupit.

V měsíci květnu již tradičně vzpomínáme na oběti komunismu, a je to na místě, nemáme zapomínat.

Tento květen je mimořádný, protože v jeho první den naše republika vstoupila do evropské rodiny, do které právem patří. Mladé generaci se prvního máje otevřely možnosti, o kterých se nám před patnácti lety ani nesnilo. Naše země je nyní ve společenství, které posílí záruky dalšího demokratického vývoje v našich zemích. K tomu, abychom o naši demokracii dbali a nedopustili již nikdy totalitní vládu jediné strany, je dobře nejen podržet v paměti čtyřicet let „temna“, kdy Československo bylo v područí totalitního režimu řízeného cizí mocí.

Přehled vystoupení

Přehled vystoupení na schůzích Senátu

Senátorka Jaroslava Moserová opět členkou ODA

Paní senátorka Jaroslava Moserová, po svém pozastavení členství v ODA v souvislosti s kandidaturou na funkci prezidenta ČR, udělala radost jak své straně, tak svým příznivcům, neboť obnovila své členství a je opět v řadách ODA.

Projev k Česko-německé deklaraci

Vážený pane předsedo, vážený pane předsedající, vážení kolegové a kolegyně, cítím povinnost promluvit za svoji generaci a za ty, kdo mne vyzvali k nesouhlasu s Deklarací, kterou dnes projednáváme.

Jaroslava Moserová s komunisty nevyjednávala

V Nedělní partii televize Prima prohlásil poslanec Pavel Svoboda (US-DEU), že všichni prezidentští kandidáti vyjednávali o podpoře s komunisty. ODA pokládá za nutné se proti tomuto tvrzení ohradit.

K druhé volbě prezidenta republiky

Cítíme uspokojení z toho, že jedna z osobností “malé, nevýznamné ODA” senátorka Jaroslava Moserová, dokázala ve druhé volbě porazit prezidentského kandidáta ČSSD, favorizovaného Miloše Zemana.