Umělecká činnost

Úspěšné „Historky“

Knížka povídek J.Moserové-Davidové „Historky“ je úspěšná, druhý dotisk z léta 2004 už je opět vyprodán. Autorka za tuto publikaci obdržela nakladatelskou cenu nakladatelství Olympia.

Méně úspěšné jsou skvělé soudničky Johna Mortimera, pro nedostatečnou publicitu. John Mortimer je věhlasný britský dramatik a spisovatel, do roku 1989 však patřil k nežádoucím autorům a nyní se jeho knížky soudniček o obhájci ve věcech trestních, Runpoleovi, ztrácí mezi množstvím jiných titulů.

Absurdity totality

Projekt předkládá Nadační fond národních muzeí a galerií
Cíl projektu: Shromáždit doklady o čtyřiceti letech totalitní nadvlády ze soukromých zdrojů i od institucí.

Předkladatelé si zejména kladou za cíl shromažďovat výpovědi a písemné doklady o komunistickém pokrytectví, o lžích, o neschopnosti vysoce postavených, o falši, o potlačování pravdivých informací, o absurdních výsadách nomenklaturních činitelů, a obludném rozměru cenzury atd..

Literární činnost

Je autorkou mnoha vědeckých studií a monografie The Heading and Treatment of Skin Defects (Karger, 1988).

Kromě vědecké práce se věnovala také umělecké činnosti – ilustrovala např. Atlas plastické chirurgie a několik dětských knih.

Je autorkou rozhlasových povídek Jára, Hilde, Werner, Alena, Babička Roosová, rozhlasové hry Takový roztomilý chlapec (Československý rozhlas; jevištní provedení v Caux, Swiss), divadelní hry Dopis do Wollongongu (1993; jevištní realizace v Caux, Swiss, a Westminster Theatre, London, U.K.) a scénářů k filmům Vlastně se nic nestalo (Evald Schorm, 1988) a Dvojrole (J. Jireš, 1998).

Překládá z angličtiny (většinou pod jménem Jaroslava Moserová-Davidová), zaměřuje se především na románové dílo Dicka Francise.

Rada překladatelky

Radím Vám přečtěte si novou knihu Johna Mortimera „Příběhy obhájce Rumpolea“.